DZIAŁALNOŚĆ BIZNESOWA

Jan Lubomirski - Lanckoroński prezes Grupy Landeskrone, grupa kapitałowa odnosząca sukcesy w branży nieruchomości. Unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością to klucz do jej dynamicznego rozwoju. Firmy bazują i jednocześnie eksperymentują z historią, świeżo ją pokazują, adaptują, nadają nowy blask starym budynkom. Głównym celem grupy jest budowa nowych i przebudowa istniejących obiektów mieszkalnych i usługowych przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów w największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Łodzi. Spółki zajmują się kompleksowo pracami developerskimi w posiadanych obiektach, obejmującymi całość procesu zmian: od zakupu nieruchomości, przez jej przebudowę i wykończenie, aż po sprzedaż w pełni wyposażonych apartamentów lub wynajem powierzchni biurowych i usługowych. Specyficzną cechą obiektów spółek jest ich wysoka energooszczędność oraz szerokie zastosowanie zielonych technologii.

 

Obiekty tworzone przez grupę cechują się oryginalnością formy i zdobnictwa, dzięki czemu ich wnętrza tworzą niepowtarzalny klimat. Budynki zabytkowe, dzięki kompleksowej przebudowie oraz dostosowaniu do dzisiejszych potrzeb zyskują nowe oblicza. Stają się w pełni funkcjonalnymi centrami biurowymi i obiektami mieszkalnymi, które zachwycają dziewiętnastowiecznym i dwudziestowiecznym wystrojem połączonym ze współczesnym wyposażeniem. Uroku obiektom dodają otaczające je obszerne tereny zielone. Koszty eksploatacyjne są minimalizowane poprzez zastosowanie najnowszych technologii ekologicznych, takich jak baterie słoneczne, systemy uzyskiwania i wykorzystania wody deszczowej, systemy dociepleń ścian, nowoczesne okna.

 

 

LANDESKRONE

 

ART D’ECO HOUSE

 

Art D’Eco House to jedna z kluczowych inwestycji prowadzonych przez grupę Landeskrone. Autorem pomysłu i głównym wizjonerem jest Jan Lubomirski. Jego marzeniem było stworzyć budynek jedyny w swoim rodzaju, wykraczający poza schematy ale i jednocześnie funkcjonujący w już istniejącej infrastrukturze.

 

Projekt składa się z kilkudziesięciu luksusowych apartamentów o powierzchni od 53m2 do 258m2 wraz z obszernymi balkonami, zielonym patio i ogrodem. Na czwartym piętrze wybudowane zostaną dwupoziomowe apartamenty wykończone w najwyższym standardzie, o powierzchni powyżej 200 m2, oferującej swobodę w aranżacji przestrzeni. W ofercie znajdzie się również dostęp do prywatnych, zielonych tarasów umieszczonych na dachu, co dodatkowo podniesie komfort mieszkania.

 

Jakość wnętrz podkreślą ozdobne gzymsy, eleganckie parkiety oraz wysokiej klasy stylowe meble. Każda przestrzeń cechować się będzie wysokim nasłonecznieniem. Ponadto penthouse’y  będą w pełni wyposażone w najnowszy sprzęt AGD, kominki, klimatyzację i obszerne tarasy. Kolejnym atutem będzie dostęp do strefy wypoczynku stworzonej na kondygnacji podziemnej. Znajdą się tam sauna oraz fitness, które będą dostępne wyłącznie dla mieszkańców, zapewniając pełną prywatność.

 

W budynku zastosowano wiele najnowszych rozwiązań ekologicznych. Został wyposażony w okna o zminimalizowanym współczynniku strat ciepła, oszczędny system centralnego ogrzewania. Co warte uwagi to, że na dachu zamontowane zostaną kolektory słoneczne, minimalizując w ten sposób koszty eksploatacyjne, dzięki możliwości bezpłatnego ogrzewania wody użytkowej oraz produkcji czystej energii elektrycznej. Ściany będą ocieplone przy wykorzystaniu materiałów o najwyższych parametrach termicznych, dzięki czemu utrata ciepła będzie minimalna. System ogrzewania i klimatyzacji pozwoli na łatwe uzyskanie pożądanej temperatury w apartamentach.

 

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym remontowany i rozbudowywany jest budynek frontowy. Obecnie trwa sprzedaż apartamentów w tym obiekcie oraz prace przygotowawcze związane z budową strefy wypoczynku, parkingu podziemnego, penthouse’ów i zagospodarowania terenów przyległych. W drugim etapie nadbudowywany będzie budynek znajdujący się w drugiej linii zabudowy. Więcej informacji o inwestycji można uzyskać na stronie internetowej www.artdecohouse.pl.

 

 

 

 

 

ECO HOTEL

 

To kolejna z realizowanych inwestycji Jana Lubomirskiego. Obecnie trwają prace przygotowawcze. Inwestor uzyskał już decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dotyczące działki. Niebawem powstanie nowoczesny obiekt klasy budget. Z otoczenia wyróżni się oryginalną formą architektoniczną, ciekawym wzornictwem oraz szerokim wykorzystaniem zielonych technologii. Będzie zlokalizowany w sercu Krakowa, turystycznej stolicy Polski i miasta najbardziej popularnego wśród zagranicznych turystów. Koncepcja architektoniczna nieruchomości zakłada zabudowę całej działki o powierzchni ponad 600 m2, na której powstanie 50 pokoi z łazienkami. Do dyspozycji gości będzie całodobowa recepcja, restauracja, podziemny parking, instalacja teletechniczna, bezprzewodowy internet oraz winda.

 

Na terenie obiektu zostaną zastosowane liczne zielone technologie, które znacznie obniżą koszty eksploatacyjne. Planowany jest montaż drewnianych okien o najniższym współczynniku przepuszczalności ciepła, baterii słonecznych, systemu odzyskiwania wody deszczowej, zielonego tarasu na dachu obiektu, pompy ciepła a także nowoczesnej izolacji ścian.

 

Niezaprzeczalnymi atutami inwestycji będzie wykorzystanie ekologicznych rozwiązań zmniejszających koszty eksploatacyjne, lokalizacja w ścisłym centrum Krakowa w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego, dogodny dojazd, bliskość niezbędnej infrastruktury, charakterystyczny wygląd, rozwój usług towarzyszących zakwaterowaniu, takich jak organizacja eventów czy usługi przewodników, doświadczenie inwestora. Oferta hotelu budget skierowana będzie głównie do turystów ceniących sobie komfort mieszkania, bliskość interesujących miejsc, wypoczynek w otoczeniu zieleni i ciszy oraz osób świadomych wyzwań, jakie stawia przed nami konieczność dbania o środowisko.

 

 

 

 

ULICA WIEJSKA 3

 

 

To jedna z najbardziej prestiżowych inwestycji Jana Lubomirskiego. Powstanie w sercu starej Warszawy, przy ulicy Wiejskiej 3. Również będzie wyrazem powrotu i kontynuacji rodzinnych tradycji, bowiem na początku XX wieku znajdował się tu jeden z okazałych pałaców miejskich książąt Lubomirskich. Przedsięwzięcie znajduje się na etapie przygotowawczym.

Nieruchomość będzie nawiązywała swoją formą i zdobnictwem do czasów II Rzeczypospolitej. Wzorowana będzie na budynku Hotelu Poselskiego i koncepcji odtworzenia charakterystycznego zamknięcia założenia ulicy Wiejskiej w postaci bramy złożonej z dwu okazałych obiektów o łukowych fasadach. Projekt przewiduje zastosowanie eleganckich, klasycystycznych elementów zdobniczych, długich, wysmukłych filarów oraz oryginalnego sposobu oświetlenia zewnętrznego. Dzięki temu nieruchomość będzie doskonale rozpoznawalna i stanie się jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji stolicy.

Na jednym z poziomów planowane jest utworzenie interaktywnego Muzeum Książąt Lubomirskich, gdzie znajdą się eksponaty dokumentujące działalność rodziny w dziejach rozwoju Warszawy oraz siedziba Fundacji Książąt Lubomirskich. Chcemy realizować inwestycję w porozumieniu z Sejmem RP. Książęta Lubomirscy brali aktywny udział w tworzeniu instytucji reprezentantów Narodu. Dlatego chcemy część nieruchomości udostępnić na cele użyteczności publicznej, co postulowaliśmy w kontaktach z Kancelarią Sejmu. Powierzchnia użytkowa obiektu będzie wynosiła około 5700 m2. Budynek, podobnie jak inne tworzone przez grupę Landeskrone, będzie wyróżniał się wysmakowaną, zbudowaną na planie koła klatką schodową w stylu art deco oraz eleganckim zdobnictwem. Oprócz lokalizacji, jego niezaprzeczalnym atutem będzie wystrój wnętrz. Ponadto,  będzie to  kolejny obiekt, w którym znajdą się również luksusowe powierzchnie handlowo-usługowe i biura, wykorzystywane również na cele publiczne. Cała nieruchomość będzie ciekawym miejscem na mapie współczesnej Warszawy, gdzie połączone zostaną tak różne dziedziny życia jak nauka, praca społeczna, działalność publiczna i biznesowa.

 

 

 

EURO INVEST

 

 

 

 

UFFICIO PRIMO

 

 

Jan Lubomirski - Lanckoroński, działając w ramach spółki Euro Invest, zrealizował również prestiżową inwestycję zlokalizowaną w sercu Warszawy przy ulicy Wspólnej 62. Ufficio Primo powstał, aby przenieść gości i pracowników do strefy wyjątkowego luksusu. Niespotykana dotąd jakość sygnowana klasą A+ potwierdza wyjątkowy charakter tego miejsca. To tu unikalność prześciga się z niespotykaną dotąd funkcjonalnością, a styl renesansowy doskonale współgra z nowoczesnością. Ufficio Primo to 10 000 m2 kameralnej, wysmakowanej, intrygującej w każdym detalu kompozycji, która nadaje biznesowi wyjątkową oprawę. Zapewni niepowtarzalny klimat oraz dopełni wyjątkowość.

 

Budynek wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy cieplno-wentylacyjno-klimatyzacyjne, windy panoramiczne oraz w nowoczesne instalacje bezpieczeństwa. Instalacja techniczna i sieć strukturalna umożliwiają elastyczne modyfikowanie konfiguracji przestrzeni. Powierzchnia biurowa rozmieszczona jest na sześciu kondygnacjach dodatkowo na dwóch podziemnych kondygnacjach znajduje się wielofunkcyjne Centrum Konferencyjne. Do dyspozycji najemców powstał również 30 naziemnych miejsc postojowych przed budynkiem oraz miejsca postojowe w garażu podziemnym, znajdującym się w budynku obok.

 

Tylko prawdziwa elegancja przetrwa próbę czasu. Budynek Ufficio Primo, usytuowany w ścisłym centrum Warszawy jest niespotykaną perłą polskiej architektury powojennej. Gmach, zaprojektowany przez profesora Marka Leykmana a wybudowany w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku, pierwotnie przeznaczony na siedzibę Prezydium Rządu, kryje w sobie wiele wysmakowanych, niepowtarzalnych rozwiązań, inspirowanych włoskim renesansem. Dzięki pracom remontowym i modernizacyjnym zyska niepowtarzalny wizerunek, a nowe, biznesowe funkcje nadadzą mu kolejne, intrygujące oblicze.

 

Ufficio Primo zlokalizowany jest w wyjątkowym, dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się zabytkowy kościół Św. Piotra i Pawła, wejście frontowe otacza zielony park z fontanną. Z okien gmachu roztacza się panorama na tętniącą życiem metropolię, z jej górującymi symbolami - hotelem Marriott oraz Pałacem Kultury i Nauki. Więcej informacji o inwestycji można uzyskać na stronie pod adresem www.ufficioprimo.pl

projekt i wykonanie: synermedia.pl

Strona korzysta z plików cookies. W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące akceptowania tego rodzaju plików. Więcej o ciasteczkach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności..

Akceptuję politykę cookies.

EU Cookie Directive Module Information